| CrazYDroP a întrebat:

Am o MARE PROBLEMA! Am reinstalat windows 7 si nu imi mai merge butonul de wireless de la laptop-Hp Pavilion G6. Problema e ca apare ca in safe mode(ecranul) si cand era in safe mode nu mergea acel buton de wireless. Ce pot sa fac?
Multumesc mult!
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Uite, ti-am gasit driverii, downloandeaza-i si fa-le install :)
http://freelaptopdriver.blogspot.ro/......-free.html

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Instaleaza-ti driverii placii de baza, cat si driverii la wi-fi! happy

| CrazYDroP explică (pentru Jipa95):

Mi-e si rusine sa intreb, dar de cand am calculatorul si laptop-ul nu am stiut ce sunt si cum se instaleaza driverele... Ma poti aduce la lumina?

| Jipa95 a răspuns (pentru CrazYDroP):

Nu-i nici o rusine sa intrebi, toti suntem aici ca sa ajutam happy
In legatura cu problema ta, acei driveri ii poti gasi pe cs-ul laptopului, cand ai achizitionat laptop-ul ar fi trebuit sa iti dea un cd cu toti driverii laptopului. Bagi acel cs in laptop si instalezi tot continutul de pe cd happy

| CrazYDroP explică (pentru Jipa95):

Laptop-ul l-am primit si era direct instalat windows-ul. Nu am niciun cd pentru el...Acum am reinstalat alta versiune de windows 7 cu un dvd imprumutat.

| Jipa95 a răspuns (pentru CrazYDroP):

Ok imi poti spune cum se numeste laptopul tau cu tot cu seria. happy

| CrazYDroP explică (pentru Jipa95):

Hp Pavilion G6 si seria nu stiu de unde sa ti-o zic laughing

| CrazYDroP explică (pentru Jipa95):

Multumesc ca ti-ai batut capul cu mine. :3

| Jipa95 a răspuns (pentru CrazYDroP):

Uite, ti-am gasit driverii, downloandeaza-i si fa-le install :)
http://freelaptopdriver.blogspot.ro/......-free.html

| valentin75 a răspuns:

Salut! Pentru ca sa nu te chinui dupa driver poti instala Driver Booster, un soft care face acest lucru pentru tine. Dupa instalare il lasi sa scaneze dupa care instalezi prin optiunea din dreapta, ai un buton acolo. E forate simplu si intuitiv. Atentie, la instalare nu bifa sa instaleze toata suita alege numai driver booster. Daca vrei de dezinstalezi ceva poti folosi iobit unninstaler de pe net, la fel, merge usor si nu te complici. Bafta!