| Patriii a întrebat:

Am o mare problema. Mi-am instalat Microsoft Office si acum pe Desktop imi apar toate ferestrele ca si cum ar fi word, imi apare imaginea de la word, sub numele programului, si mi se dechide word. Funda pentru cine ma ajuta >big grin

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Aplicatia porneste o data cu windows-ul!
Cum scapi de aplicatiile care pornesc o data cu Windows-ul?
1. Le poti inlatura din Start / Programs / Startup
2. Ruleaza regedit sau alt editor de registri si cauta-le in HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run
3. Sau apasa Start -> Run si scrie MSCONFIG. Pentru inlaturarea lor debifeaza aplicatiile care vrei sa nu mai ruleze la pornirea calculatorului.
Exista si un programel cu care poti alege ce anume sa porneasca si ce nu o data cu rularea Windows-ului. Acesta se numeste Startup Control Panel, versiunea 2.8 si il gasesti aici http://download.cnet.com/......39330.html 1
Bafta! (deci debifezi tot ce nu este util la pornirea windows-ului. Daca nu stii ce sa debifezi fa un print screen cu toate programele care pornesc o data cu windows si iti spun eu ce sa debifezi)