| Flaviius87 a întrebat:

Am o mica problema cu Nokia E5... Din cand in cand imi apare pe display asa:
„conexiune: wi-fi / orange net" - ma pune sa aleg la ce sa se conecteze fara ca eu sa-i fi dat vreo comanda - telefonul fiind cu tastatura blocata.

Faza e ca apare destul de des si este enervant - stie cineva cum scap de chestia asta? Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| OaKi12 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema, si am Nokia x6, asta e de la cateva jocuri uita-te deschise cred, sau inchise, care incarca sa te bage pe anumite site-uri, da un restart la telefon, daca revine, uita-te prin aplicatii, si vezi daca e ceva care ar putea sa necesite conexiune la net, si mie imi apare din cand in cand daca ma joc un anumit joc, si apoi cand il inchid apare asta... Funda! sigur o sa mearga ca si eu patesc al fel din cand in cand.

| Flaviius87 explică (pentru OaKi12):

Sper ca asta sa fie rezolvarea - m-am gandit la posibilitatea asta, insa nu aveam nicio aplicatie ramasa deschisa (insa am multe aplicatii care se conecteaza la net).am dat un restart, acum sper sa nu mai faca figuri! big grin

5 răspunsuri:
| Flaviius87 explică:

Am primit un raspuns avizat din partea celor de la Orange:

raspuns Orange
Nu este vorba despre o eroare, ci despre faptul ca o aplicatie sau mai multe existente pe telefon solicita automat conectarea la internet, de aceea in momentul in care este solicitata conectarea, telefonul te intreaba ce conexiune doresti sa utilizezi.

Poti verifica in aplicatiile existente pe telefon care dintre ele este setata sa se conecteze la un anumit interval de timp. Un exemplu ar fi al aplicatiei de e-mail care poate fi setata sa iti preia e-mail-ul la un anumit interval de timp.

Daca nu reusesti sa identifici aplicatia respectiva poti salva toate datele de care ai nevoie din telefon si ulterior sa resetezi telefonul la setarile din fabrica.
http://trebuie-sa-asculti.blogspot.com/

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Asa apare si la e85... daca aflii sa ma anunti si pe mine.

| Flaviius87 explică (pentru Aleeeeeexandra):

Offf...poate am setat noi ceva gresit!?

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Nu cred.