| dnsl a întrebat:

Am o nedumerire. Se presupune ca am un telefon Nokia, si o cartela Orange. As dori sa-mi cumpar un nou telefon, care este blocat pe Orange. Trebuie sa il decodez pentru a-mi folosi cartela mea Orange pe el, sau nu are nici o problema daca o pun?

Răspuns Câştigător
| TheTimeKiller a răspuns:

Daca ai deja cartela de la Orange si iti iei telefon codat pe Orange poti folosi cartela. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cartela Orange este pentru toate tipurile de telefoane codate in acea retea.Se poate folosi.

| nutepriveste21 a răspuns:

Telefoanele sunt codate pentru a functiona numai intr-o anumita retea deci poti folosi orice cartela din acea retea.

| darkwisper a răspuns:

Decodezi tel. doar daca ai telefonul codat pe alta retea decat cartela pe care o detii.
Am avut tel. pe Vodafone, si mi-am luat alt tel. codat pe Vodafone, si a mers perfect.

| dnsl explică:

Multumesc frumos pentru ajutor

| kingkiller231 a răspuns:

Da! Trebuie sa-l decodezi