| anonim_4396 a întrebat:

Am o placa de baza AsRock model G31M-S R2.0, am pe el bagat rami ddr2, o placa de 512 ati ha 4350, dar vreau sa-i schimb placa video sa-i pun una de 2gb gddr3/ddr3, cu sloturi pci-express 2.0 16x, cineva care se pricepe sa imi spuna daca se potriveste aceasta placa video, va rog.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Degeaba o schimbi cu asa ceva, o sa o tina procesorul in loc si oricum daca iei ceva cu ddr3, procesorul grafic tot foarte slab o sa fie. Arunci banii pe geam, nu e nici o diferenta intre 512 si 2 gb la placile astea slabe cind joci pe rezolutie mica.