| Alexitator a întrebat:

Am o placă de bază Gigabyte GA-A55-DS3P(http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3 950#ov). Eu am înţeles când am luat-o că are şi placa video integrată, dar acum, se pare că am doar procesorul. Până la urmă a trebui să-mi iau o placă video nVidia. Are placă video integrată, sau am luat eu "ţeapă"?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Nu are nici o placa video integrata.
2. Nu ai luat teapa ca asa e ea, fara integrata.
3. Nu te obliga nimeni sa iei nVIDIA. Vezi ca ai si radeon foarte ok. Si tinand cont ca e socket fm1, chiar e recomandat sa fie radeon.
4. Ai dat cam mult pe ea. Eu nu as fi cumparat asa scumpa placa de baza. Iar daca e cumparata recent, cu atat mai rau, ca socket-ul fm1 e aproape mort.

| KodrutZ a răspuns:

Are suport pentru procesoare cu placa video integrata. IN PROCESOR, da? Cit ai dat si de unde ai luat-o pina la urma?

| Alexitator explică (pentru KodrutZ):

Am luat-o de la eMAG. Nu mai ştiu chiar cât am dat pe ea, dar acum nu o mai găseşti acolo. Oricum, mi-am dat seama de procesorul cu placa video, şi CHIAR AM un procesor cu placă video integrată(http://www.emag.ro/......94XDBBBM/)

| KodrutZ a răspuns (pentru Alexitator):

Bun, pai si ce ti-a mai trebuit NVIDIA atunci? A6 x3-ul e un procesor OK pentru ce e el facut. Extrem de OK chiar. Daca voiai gaming serios, nu mai luai asa procesor.

| Alexitator explică:

Am greşit... De fapt avea numai placa audio şi placa video... Aşa cel puţin un vecin.