| anonim_4396 a întrebat:

Am o placa video Ati Radeon Sapphire HD5450 PCI Express 2. 1 si cand o bag in placa de baza nu o recunoaste nici cum! Am o placa de baza asrock 945gcm-s

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La ce te refri prin nu o vede? Ai pus driverele la placa video? Si legat de dezactivatul celei integrate, nu e obligatoriu, nu ar trebuis a influenteze.

| NimeniAltul109090 a răspuns (pentru sltlp):

Deci cand bag cablul vga in placa cea nou scrie pe monitor NO SIGNAL.......si da am instalat tot straight face

| sltlp a răspuns (pentru NimeniAltul109090):

Sa nu fie de la palca video... Incearca sa dezactivezi integrata. Dar mai itnai, da un reset de bios.

| NimeniAltul109090 a răspuns (pentru sltlp):

Am dat load defaults e bine? ...si nu stiu sa o dezactivez pe cea integrata

| sltlp a răspuns (pentru NimeniAltul109090):

Nu situ bios-l pe derost ca sa iti zic exact unde se dezactiveaza, dar trebuies a o gasesti. Vezi ca pe udneva, dac a e integrata, trebuie sa scrie ceva de memorie, si de pe acolo. Si cu default e bine.

| NimeniAltul109090 a răspuns (pentru sltlp):

Ma poate ajuta cineva pana luni? VA imPLOR

| sltlp a răspuns (pentru NimeniAltul109090):

Pai te ajutam daca stiam, d ar nua vem nici o idee. Dar e bine ca ai deschis pe mygarage, poate iti dau aia alte idei.

| IulianP a răspuns:

Ai incercat sa dezactivezi placa video integrata din BIOS?

| NimeniAltul109090 a răspuns (pentru IulianP):

Am mai auzit variante... dar nu prea stiu cum...