| razvan96boss a întrebat:

Am o problema:am instalat windows xp de 2 ori in calc.cum pot sa sterg unul dintre ele.adica le-am instalat in partiti diferite.cu format am incercat si nu merge.

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Bagi un cd/dvd cu windows, il lasi sa ruleze, iar cand ajungi la partea cu partitia, unde ai dori sa il instalezi, formatezi o partite din cele 2 cu un windows care nu iti trebuie. apoi iesi, nemaivrand sa instalezi din nou windowsul. asa ramai cu un windows bun, si cu o partite formatata, pe care era dublura la windows.

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

Mai instalezi odata windows-ul xp. Cand ajungi la partea cu partitiile, le stergi pe toate. Dar inainte de a face asta, iti notezi pe ceva cate partitii ai, si cata memorie are fiecare.
Cand reinstalezi windows-ul si ajungi la partea cu partitiile, le stergi pe toate, apoi creezi cate ai avut, pui la fiecare memorie, 1Gb=1000MB, pentru ca te intreaba cati Mb vrei in partitie.
Desi supa dificil, este foarte usor, o sa-ti dai seama, doar trebuie sa citesti jos acolo la comenzi, si scrie C-create partition, etc, apoi instalezi windows-ul in prima partitie, care este c-ul, dai enter, apoi dai format, si restul e instalarea normala.
Daca nu ai inteles, uita-te si tu pe youtube, la create partition xp, sau install partition windows xp, etcwinking
Bafta