| DzeL a întrebat:

Salut, mi-am instalat de curand Windows 7 ultimate fara probleme sau erori...problema este ca a ramas si vechiul windows XP si nu stiu cum sa scap de el laughing. Sunt instalate pe partiti diferite [ XP i pe C: care i de tip Basic, 7 pe D: care-i tot tip Basic] Trebuie formatat sau ce trebuie sa fac...si cum!? Am incercat in Disk Management sa dau Format la C: dar nu merge happy Va rog putin de ajutor big grin

Răspuns Câştigător
| viktorxxx a răspuns:

Introduci CD-ul cu win xp si formatezi doar partitia in care ai vechiul xp. Dupa formatare nu mai continui instalarea, scoti CD-ul si pornesti win 7. Ar trebui sa-ti vada partitia recent formatata ca fiind goala. Pentru siguranta, acum, poti sa o mai formatezi odata (NTFS)

1 răspuns:
| GEORGE a răspuns:

Pai instaleaza din nou si formateaza toate partitiile.