| MosCraciun a întrebat:

Am o problema, am un telefon Huawei ascend g300.
Cand intru in aplicatia Navigation, spune Searching for GPS si ramane asa. Si ciudat este ca daca intru pe Maps arata locatia nu exacta dar aproape.
Care poate fi problema?

2 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Nu-ti mai merge GPS-ul. Daca nu ai niste cunostinte putin mai avansate ca sa pot sa-l resoftezi, optiunea ta este sa mergi cu telefonul la un service.

Nu este ciudat ca in Maps iti arata locatia desi nu f exacta. Este o locatie data de turnurile de GSM pe care esti autentificat. Astfel, tu apari oriunde in aria lor de acoperire comuna.

Numai bine,
Shinwinking

| MosCraciun explică (pentru Shin):

Pai da, dar daca ma intorc spre nord sageata se intoarce si ea la maps, adica nu imi arata o locatie stabila, daca eu ma misc si sageata se misca, dar la navigation nu apare nimic zice doar Searching for gps.