| Nicholas2200 a întrebat:

Am o problema cu browserele mele. Am luat un virus(nu stiu de unde drc) yoursites123 care imi schimba paginile de start la internet explorer, chrome si mozzila dar Microsoft edge n-are nimic(am windows 10). Am resetat firefox de vreo 3 ori si degeaba adica dupa un minut imi baga la lol malware-ul ala nenorocit sau adware ce-o fi. Cum as putea sa scap de el? Am incercat cu Bitdefender sa il sterg dar nu merge. Dau funda pls ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Ok, descarcă Adwcleaner și fă un Scan de adware.
De asemenea descarcă Malwarebytes și fă un FULL scan și o să scapi. Mai mult ca sigur.
Bit DEfender este foarte bun, dar vezi tu trebuie să ai și un antimalware în PC ca Malwarebytes.

| Nicholas2200 explică (pentru Anonimuserr):

O sa incerc mersi de ajutor

| Anonimuserr a răspuns (pentru Nicholas2200):

Cu plăcere! Sper că ți-am putut fi de folos.

| K0sti a răspuns (pentru Anonimuserr):

Cu Adwcleaner nu merge, nu-l vede, am incercat si eu azi pe un laptop! Cu Malwarebytes nu am mai apucat sa testez ca se grabea omul si a plecat!