| Alexandra4153 a întrebat:

Am o problema cu codul de verificare pentru whatsapp.Am avut pe telefon inregistrat deja numarul pe whatsapp si apoi am avut si instalat whatsapp pe pc si acolo m-am inregistrat cu acelasi numar.problema e ca nu puteam sta pe whatsapp si pe pc si pe tel in acelasi timp asa ca de cate ori trebuia sa intru pe whatsapp pe telefon cand eram conectat pe pc trebuia sa ma inregistrez iar si sa primesc un cod, am facut asta de mai multe ori.acum mi-am sters nr de whatsapp de pe ambele si de pe pc si de pe tel.acum daca vreau sa intru pe whapp pe tel si sa imi inregistreze numarul nu primesc codul nici in apel si nici in mesaj.de ce?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezinstalezi whatsap pc si windows

restart telefon

reinstall whatsap pe Android

intri pe google "download whatsapp windows"

intri pe telefon iti setezi nr de telefon username poze etc

instalezi whatsap pe pc, il deshcizi si iti va cere sa scanezi acel cod (in tot acest timp sa nu inchizi noua isntalare pe mobile sau programul, sa nu-l INCHIZI!)

intri pe whatsap mobile, dai in colt in dreapta pe punctele alea 3 sau cum ai tu, si dai WHATSAPP WEB, dai click se va deschide camera, faci poza la codul de pe monitor

esti gata happy

ca sa folosesti whatsap web trebuia sa ai mereu telefonul pornit pe internet happy

salutare