| Culcat2u a întrebat:

Am o urgenta
Am încercat sa întru pe un joc telefonul a cam luat o razna iar acum se vede doar o parte restul fiind negru
Nici nu pot sa ii dau restart
Va rogggg sfaturi

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Încearcă să revii la setările din fabrică. Apasă simultan butonul de pornire și volumul -.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Dacă defecțiunea este fizică atunci îți cumperi altul.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Salut, posibile cauze si rezolvari fata de ecranul negru:
https://nerdist.ro/mi-s-a-innegrit-ecranul-la-telefon-ce-e-de-facut-cauze/
https://consumer.huawei.com/ro/support/content/ro-ro00406920/
nicaieri nu am gasit ceva mentionat despre ecranul partial negru pe un telefon...asta am vazut la anumite televizoare pe forumuri din afara

| Ioana1929 a răspuns:

Trebuie să schimbi telefonul

| libsfor4 a răspuns:

Cred că este defect..Eu zic sa îl inchizi si sa il lasi asa timp de o oră si după să îl deschizi.

| Culcat2u explică (pentru libsfor4):

Ai mai pățit o?
Problema e ca nu pot să l închid că are parolă și nu o mai pot băga

| KlausIohannis1 a răspuns:

Cumpără alt telefonul că clar e defect, când un telefon dă semne de ne funcționare sau virusare cumperi altul.