| CosmiiX a întrebat:

Am o problema cu conectarea la wi-fi de la laptop.
Pana acum imi mergea fara probleme, dar acum nu imi mai apare reteaua mea. La telefon apare, merge fara probleme, dar la laptop nu. ce as putea sa fac? am inchis routeru si l-am deschis, am inchis si laptopu dar la fel...nu imi apare reteaua.

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Sfatul meu e sa inchizi routerul si astepti timp de 1 minut si repornesti routerul, daca nu merge, la routerul este un buton de resetare(RESET) si sa apesi la butonul RESET cu agrafa sau scobitoare(routerul trebuie sa fie in functiune) indelung pana luminile routerullui se vor stinge si se aprind si o ia la capat efectuand cautarea si uitati-va la laptopul, la semnalul Wi-Fi daca functioneaza!

| Lion_Rock_1996 a răspuns:

Verifica daca nu tie oprit Wi-Fi de la buton sau daca nu e reteaua Locala oprita[Start->Control Panel->Network Conections->Local Area Network]... daca iti scrie disabled dai dublu click pe el si trebuie sa porneasca iar apoi incearca sa te conectezi la Wi-fi

| Hu_David_1990 a răspuns:

Hm..Am avut si eu problema asta. Eu sincer nu i-am facut nimic si peste o ora a mers. Daca nu ai rabdare incearca sa dai Troubleshoot Problems apasad pe RMB(click dreapta) pe butonul acela de wifi din dreapta jos...stii tu la care ma refer(ala de unde te conectezi la wifi)