| tonyc7 a întrebat:

Am o problema cu pictogramele pozelor pe care le modific (decupez). De exemplu, am o poza jpg pe care o deschid cu un program de vizualizat poze si dupa ce decupez din acea poza detaliul pe care il doresc ( de exemplu o masina, pentru a se vedea in noua forma modificata doar masina din acea poza initiala, fara detaliile din jurul masinii - oameni, case, copaci si asa mai departe), pe pictograma pozei (fisierului jpg) care se vede in folderul respectiv apare in continuare, redata mini, tot imaginea cu intreaga poza cum era inainte.
Iar eu vreau ca si pe pictograma jpg doar masina (decupajul) sa se vada, conform save-ului pe care l-am dat.
Dau funda cui imi spune cum rezolv aceasta problema, multumesc.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Dai frumos un refresh thumbnails. P.S. Tu folosesti nenorocirea aia de Windows Explorer si ai activate pictogramele? How f*cking gay is that? Ai habar in ce hal iti face praf treaba asta viteza de acces?

| tonyc7 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu am niciun windows explorer, cum ai ajuns la concluzia asta? happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru tonyc7):

Pai unde vezi pictogramele alea?

| tonyc7 explică (pentru GabiDumitrescu):

Intr-un sistem de windows mai nou. Pe desktopul windowsului sau in folderele unde imi tin respectivele poze, ca sa fiu mai exact.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru tonyc7):

Deci in Windows Explorer. Windows File Manager, cum vrei sa ii zici. Mizeria asta sinistra, mai exact - https://4sysops.com/wp-content/uploads/2014/10/File-Explorer.png >> Corect?