| sopranaCadaverica a întrebat:

Am o problema cu sunetul de la laptop. Cand ascult muzica ori vizionez un film, vocea respectiva se aude bine, insa in fundalul ei apare un fel de bazait foarte urat, ca un parait de la radio cand nu prinzi frecventa, e foarte enervant. laughing Am observat ca acest "parait" oribil se aude si mai mult atunci cand setez volumul mai mare de 40%. Cand e mai mic de 40%, aproape ca nu se aude deloc, dar am nevoie sa dau muzica mai tare. Care poate fi problema?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Circuitul de "masa" a "placii" de sunet este intrerupt.
"Masa" se inchide in alt loc, iar de pe traseu se aduna parazitii care te deranjeaza.

(probabil laptop-ul a fost desfacut de cineva si nu l-a montat cum trebuie)

| sopranaCadaverica explică (pentru Bula):

Nu, laptopul de fapt nu a fost deschis niciodata, il am de 3 ani. Ce pot face?

| Bula a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Il duci la un service, sa verifice lipiturile.

| sierra1 a răspuns:

Are jack pentru căști?

| sopranaCadaverica explică (pentru sierra1):

Are, normal

| sierra1 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ascultând la căști același zgomot?

| sopranaCadaverica explică (pentru sierra1):

Nu! Se aude foarte bine in casti!
Care o fi problema?

| sierra1 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Scoate-bagă de mai multe ori (10-15x) căștile și vezi dacă își revine. Problema e acolo, e un minicontact oxidat care nu-și vede de treabă

| ȘEMaria a răspuns:

Trebuie sa schimbi placuta de sunet