| marius577 a întrebat:

Am o problema cu tastatura(din nou), dar nu e language bar-ul.Cand imi este pe engleza deschid o aplicatie in loc de tasta z imi apare;, in loc de s imi apare o, in loc de x b etc. Dar cand dau in romana imi apar dorect dar cu acele schimbari cu ş ţ, etc.Stie cineva cum pot sa repar acest lucru? Merci.

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Vezi ce setari ai la regional settings in control pannel. Eventual pune totul numai pe engleza si dai remove la limba romana, macar asa de test si vezi cum e.
Daca te intereseaza si alte Tutoriale PC, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ctrl dreapta + shift dreapta până reintră în normal.

| marius577 explică:

Cred ca am descoperit problema(tot din language bar). In loc de english Us era pe English Uk. Mi-se mai intampla dar daca apas Alt+Shift+Shift se repara.Merci de raspunsuri.

| marius577 explică:

M-ai salvat jabiilord, multumesc foarte mult.Respect!

| FlaviuZz a răspuns:

Problema asta am avut-o si eu.nu stiu explicatia clara.Eu mi-am schimbat tastatura dar cred ca problema este de la placa aia din ea...cand se uzeaza nu mai primeste comenzile originale, eu iti recomand o alta tastatura decat sa te chinui sa o repari si sa dai pana la urma mai multi bai pe o placa noua decat pe o tastatura, insa faci cum vrei tuwinking
Funda :X big grin

| AlexandraNicoletaa a răspuns:

Pai...sa sti ca te poti duce la un magazin cum e germanos, si ti-o repara imediat fara sa iti ceara bani.