| Ady3835 a întrebat:

Am o problema cu un monitor AOC F22+ LCD il am de 5 luni si mi-a mers meniu principal la minitor dar acum imi scrie OSD LOCKED cand dau la culori in meniul minitorului, am incercat in multe moduri si cum scrie la cartea lui si tot nu merge. cum deblochez osd-ul?

1 răspuns:
| alexmircescu13 a răspuns:

Opreste monitorul, apoi porneste-l si tine apasat MENU (stanga butonului rotund - parca asa e la modelul tau) timp de 10 secunde. O sa se deblocheze On-Screen Display (OSD). Daca nu merge asa revino cu amanunte. Succes!