| Ady3835 a întrebat:

Am o problema cu un monitor AOC F22+ LCD il am de 5 luni si mi-a mers meniu principal la monitor dar acum imi scrie OSD LOCKED cand dau la culori in meniul monitorului, am incercat in multe moduri si cum scrie la cartea lui si tot nu merge. cum deblochez osd-ul?

1 răspuns:
| vivat a răspuns:

Din cate stiu eu exista o smecherie adica doar sa te ia cineva peste picior, undeva pe carcasa monitorului exista un loc sa zic undeva la 5 mm unde de obicei iti arata un lacatel si acolo exista o cheita de deblocare