| Noname_4977 a întrebat:

Am o problema, de fapt PC-ul meu are. Imi apare un soi de eroare cand deschid calculatorul, care arata cam asa

" Cannot Instal this Hardware

There was a problem installing this Hardware

NVIDIA nForce(tm) RAID Class Controller

The installatin source for this product in is not available.
Verify that the source exist and that you can access it. "...

Am reinstalat windows-ul de curand si de atunci imi apare de fiecare data cand incepe sa ruleze.

Ma poate ajuta cineva care se pricepe mai bine?

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Mai oameni buni, de ce dati raspunsuri daca nu stiti? Puneti omul sa-si instaleze iar driverul placii video degeaba.
NVIDIA nForce(tm) RAID Class Controller (subliniez... RAID Controller). Este vorba de driverele pentru controlerul RAID al placii de baza (care are chipset Nvidia). Ar trebui sa le gasesti pe CD-ul placii de baza. Daca nu le gasesti, nu mai ai CD-ul, nu vrei tu sa le instalezi de pe CD, da-mi modelul placii si iti caut eu driverul.

5 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

@maamulos Imi pare rau ca te-ai simtit jignit/jignita. Dar era, daca vrei, o "tragere de urechi". Tu ai zis "u ai instalat driverul de la controller-ul video". Ceea ce nu este adevarat. Nici nu stiu ce ai vrut sa zici prin controller video. Este vorba de controller-ul SATA RAID ( http://ro.wikipedia.org/wiki/RAID ). In ceea ce priveste funda (o sa iau ultima ta fraza ca o aluzie la mine), poti verifica toate cele 400 raspunsuri ale mele si nu vei gasi nici un "cersit" de funda. Nu ma intereseaza asta, vreau sa ajut pe cat posibil cei cu probleme tehnice (la altele nu ma bag).

| solumaam a răspuns:

Nu ai instalat driverul de la controller-ul video, sau nu l-ai instalat cum trebuie ...cauta driver-ul si instaleaza-l.
Asa i-t arata mereu ca sa te atentioneze pentru ca ai setat sa te atentioneze la orice prblema software din sistem!

| solumaam a răspuns:

Pentru Jmecher care crede ca el da raspunsuri ok si restul nu...
Eu ce l-am sfatuit sa faca?
Omul a spus ca a formatat calculatorul si de atunci face asa si eu i-am spus ca eroarea este o atentionare ca nu are driver-ul de la controller instalat si i-am dat acela-s raspuns ca si tine!
Eu raspund la intrebari doar ca sa ajut si doar la cele care stiu raspunsul ...nu alerg ca altii dupa funde si papioane, puteti sa le luati voi pe toate dar ma deranjeaza carcotasii care spun ca un raspuns identic cu al lui nu este ok!

| coolboycatalin31 a răspuns:

Instaleaza driver-ul de la placa video.
Sper ca am fost de ajutor.
Dai funda?

| mykyyyyy24 a răspuns:

Sunt virusi