| SefuTauMereu a întrebat:

Am o problema fara raspuns, nu imi functioneaza pc-ul am un hdd maxtor ata 120gb si cand il pornesc imi apare start windows normality,safe mode, last now good configuration..., si cand dau pe oricare dintre ele imi apare ecran albastru si eroarea stop 0x0000007b (0xf78c0528) si nu stiu ce sa ii mai fac, si daca vreau sa schimb windows-ul nu mi-l ia si am dat si la setarile bios si acolo citeste si hdd si dvd-r-ul ce sa ii mai fac?

Răspuns Câştigător
| anonimul998877 a răspuns:

Poate ai virusi, poate e de la sursa dar mie imi aparea ecranul albastru cand avem foarte mult praf.Du-te cu el la cineva de specialitate el iti va spune ce e de facut

4 răspunsuri:
| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Daca nu reusesti sa reinstalezi windowsul, asa ca o paranteza am avut si eu problema asta, dar la mine mergea in safe mode si dupa aia am copto rau si trebuia sa refac windowsul, da, urat.Deci daca nu poti sa faci windowsul de la capat, maine de dimineata ia pc-ul in brate si da o tura pana la un service, cu maxim 100 de lei ti-l rezolva, dar ca sa fi sigur sa intrebi si tu acolo cat costa reparatu.
O seara faina toati.

| SefuTauMereu explică (pentru Tataran_Sebastian_1998):

Nu mai conteaza ca mi s-au ars ambele hdd problema era din hdd daca cumpar altul nou poate functioneaza

| Gheorghe_Alexandru_1997 a răspuns:

Placa de baza e stricata.Stiu faza! Schimb-o!

| J0hnN a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema.E clar.Fix asa mi se intampla si mie.Nu e de ajuns sa schimbi windows-ul.Asta e compromisul.Singura solutie este sa iti reformatezi calculatorul. Daca vrei sa-ti mai salvezi cateva lucruri de prin el, o poti face cu programul,, Clona Acronis,,! Succes!