| NVRE a întrebat:

Am o problema.
Firul de la castile mele atarna in jos, iar cainele meu s-a agetat de el. Microfonul merge dar nu se mai aude nimic(PC).

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Poti sa te duci la un service (de laptop-uri de exemplu) si sa schimbe firele, dar, daca, castile nu sunt demontabile (sunt lipite) atunci o sa iasa cam naspa, insa poti sa incerci, la momentul asta nu mai ai nimic de pierdut, mai ales ca poate iti taie cablul si constata ca nu e rupt din casca ci pe traseu, si atunci se rezolva!

5 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Alte casti
in teorie se pot repara, dar in practica, nu prea cred ca merita pretul
sper ca nu aveai casti de 300 euro cu fir!

| NVRE explică (pentru ziftode):

Erau destul de scumpe... sad. Chiar nu mia exista alta varianta?

| ziftode a răspuns (pentru NVRE):

Poti sa te duci la un service (de laptop-uri de exemplu) si sa schimbe firele, dar, daca, castile nu sunt demontabile (sunt lipite) atunci o sa iasa cam naspa, insa poti sa incerci, la momentul asta nu mai ai nimic de pierdut, mai ales ca poate iti taie cablul si constata ca nu e rupt din casca ci pe traseu, si atunci se rezolva!

| IIIshaneIII a răspuns:

Cumpara un caine nou, de o pereche de casti te descurci tu!

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Cumpara alte căști, nu pot fi reparate. E ok sa te iei dupa specificațiile lor, si nu neaparat de pret, cele mai scumpe nu sunt si cele mai bune, si ai putea fi surprins de "firme fantoma" ca au căști de calitate si ieftine. Succes!?

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Și data viitoare punele la loc sigur să nu mai poată ajunge câinele la ele, se poate curenta si degeda.