| dutarares a întrebat:

Am o singura intrebare si aceea daca este bun laptopul acesta:Laptop Acer Aspire E1-531-B9604G50Mnks cu procesor Intel® Pentium® B960 2.20GHz, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, Linux, Glossy Black. bun in sensul ca daca nu il voi folosi pentru jocuri si il voi folosi 1 ora pe zi total cat are sansa sa tina. Se poate instala windows 7 pe el? unde pot gasi drivere pentru windows 7? va rog sa ma ajutati cu cat mai multe informati

6 răspunsuri:
| Garsonfane1979 a răspuns:

Nu este bun pentru jocuri, nu are placa video are un singur procesor... Chiar nu e bun daca o sa te joci gta san andreas pe el sa fi fericit. Mai bine mai cauta http://bit.ly/19yMDxM

| Ovidiu16 a răspuns:

Salut! Da, e bunicel, pentru navigare pe internet, filme, messenger, isi face treaba, acum depinde la ce vrei sa il folosesti. Windows 7 se poate instala pe el, depinde ce versiune iti pui. Daca bagi Windows 7 64-bits Ultimate nu vei avea nevoie de nici un driver, windowsul le are preinstalate.

| dutarares explică (pentru Ovidiu16):

Multumesc foarte mult

| Moldoveanu_Alin_1998 a răspuns:

Windows 7 dupa cum ai specificat tu se poate intala lejer. Poate tine cat vrea muschi tai, si la drivere trebuie sa fi primit cumva un cd cu drivere daca nu intra aici > http://driveving.weebly.com
la sectiunea de download (Poti descarca toate drivele intr-un executabil sau mai jos aveti fiecare diver in parte Retea, audio si video)

| dutarares explică (pentru Moldoveanu_Alin_1998):

Multumesc si vreau toate informatiile despre el cine poate va rog

| dutarares explică (pentru Moldoveanu_Alin_1998):

Acest laptop este bun pentru programe nu prea complexe?