| Celmaitareanonim a întrebat:

Am o tableta Allview ax4 nano primita de la digi deoarece am trecut cu televiziunea la ei. in fine. are loc pt cartela (marime mare nu cum ai telefonele noi marime pentru cartela mica) si am vrut sa imi bag cartela in ea si mi-a intrat de tot inauntru si nu mai pot sa o scot. se poate desface capacul sa o iau de acolo? sau imi dau alta tableta daca nu se poate tinand cont ca mi-au dat garantie 2 ani.

Răspuns Câştigător
| BadSirChaos a răspuns:

Tabletele au capacele lipite (cele mai multe) ca sa nu le poti desface pentru reparatii fara sa o mutilezi, chiar daca ai desface capacul, nu poti scoate cartela, cred ca trebuie sa citesti manualul de instructiuni inainte sa mai faci o prostie, verifica in ce slot ai bagat cartela. laughing

3 răspunsuri:
| BadSirChaos a răspuns:

Cred ca ai bagat cartela unde nu trebuia laughing)))

| Celmaitareanonim explică:

Am bagat-o in slotu care trebuie. sunt sigur de asta. nu e prima data cand o bag acolo

| PachaMan47 a răspuns:

Eu am desfacut-o pe a mea este model exact la fel, nu iti recomand sa o desfaci parerea mea ar fi sa te duci la un service gsm ca mai mult de 5-10 lei nu iti ia sa iti scoata o cartela din tableta, poate nu iti ia nici un ban cine stie ce om nimeri.