| Alexandra4153 a întrebat:

Am o tableta Samsung galaxy tab 4. Nu mai am memorie suficienta pe dispozitiv si am un card sd de 8 gb si vreau sa setez ca toate aplicatiile care le descarc sa mi se puna pe cardul sd.Am incercat sa fac asta dar nu gasesc optiunea. Ajutor urgent!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu gasesti optiunea pentru ca nu exista. Aplicatiile se duc in memoria interna pentru a avea efect asupra functionarii tabletei.

| Alexandra4153 explică (pentru darrio2007):

Deci asta inseamna ca trebuie sa mut aplicatia pe cardul sd daca vreau sa le am acolo, nu?happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexandra4153):

Nu ai inteles.Nu se muta aplicatiile pentru ca nu sunt facute pentru card. Daca s-ar baga pe card nu ti-ar fi de folos cu nimic la tableta.