| mzq94 a întrebat:

Am placa de baza msi pm9m-v (m.s-7364) v-1. Placa video este on-board. Nu am slot pentru placa video. Ce pot sa fac in acest caz pentru a pune o placa video thinking

Răspuns Câştigător
| pcmhz a răspuns:

Singura opţiune este să cauţi pe la magazine care comercializează sisteme second-hand şi să întrebi de ceva compatibil. E vorba de plăci video mai vechi de prin 2002-2003 gen Nvidia FX 5700 sau întreabă-i direct de placă video pe slot PCI (atenţie - a nu se confunda cu PCI-Express).

1 răspuns:
| IulianP a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Placile video pe PCI sunt destul de rare si oricum nu vei putea rula jocuri moderne pe ea.
Nu mai merita sa investesti in acel PC deoarece este foarte vechi.