| alex271227 a întrebat:

Am probleme cu o imprimanta Epson Stylus DX4450, Afunctionat o perioada fara tus galben si acum cand l-am schimbat nu mai merge, si nu stiu care este problema.Sa se fi ars capul de printare galben, acest model are cartuse individuale si cap de printare pentru fiecare cartus, celelalte culori nu au nici o problema.Am incercat sa il curatesc cu solutie speciala dar nimic, parerea me este ca s-a ars capul de printare galben(cand zic cap de printare ...are doar unul dar fiecare carus are duze individuale, adica a mea cred ca are 90 duze alb-negru / 29 duze pentru fiecare culoare (cyan, magenta, galben)Ce sanse am daca merg cu ea la un magazin specializat, sa schimbe capul de printare, Va rog sa ma ajutati

2 răspunsuri:
| 0000anonim0000 a răspuns:

Orice cartus nefolosit o perioada indelungata de timp se infunda. (au un fel de buretel inauntru, si se usuca, practic). Incearca sa te duci cu imprimanta la un service si sa incerce sa iti desfunde cartusul. Eventual s-ar putea sa fii nevoit sa cumperi un cartus nou, daca cel vechi nu mai poate fi reparat. Orice ar fi, trebuie sa te duci la un service specializat. Daca e infundat, si poate fi desfundat, e destul de ieftin + refill(practic ii desface capacul si pune buretelul ala in spirt, dupa care il pun la loc din cate stiu eu). Dar, poate fi si de la ce ai spus tu. Succes!

| Sava_Valentin_1983 a răspuns:

Salut. Mai ai imprimanta Epson Stylus DX4450? suna la 0749.439.731