Întrebare recomandată | vladorcolac a întrebat:

Am o imprimanta Epson Stylus SX200, am reinoit tusurile de curand,insa la fiecare imprimare,este folosita doar o culoare,mai exact Cyan, cum pot face sa printeze imagini cu toate culorile unei anumite imagini? Multumesc! Acord

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

De cand nu ai mai folosit imprimanta? Modelele de la Epson au capul de printare pe aparat, nu pe cartus, iar daca nu folosesti imprimanta o perioada de timp si se usuca acel cap, risti sa arunci tot dispozitivul, nu doar cartusele, cum se intampla la HP si Canon. Din cate cunosc (si poate stii si tu), o multifunctionala printeaza negru sau color (rosu, galben, albastru). Daca ai reincarcat cartusele, atunci nu putem vorbi de lipsa culorilor, ca raspuns la problema ta. Posibil ca acel cap de printare sa se fi deteriorat partial si sa foloseasca doar cartusul cu cyan.
Mentenanta in propria casa a acestui tip de imprimanta e costisitoare, de aceea iti recomand sa apelezi la un service care se ocupa de astfel de modele.
Sa fie cu noroc!