| Ady_9137 a întrebat:

voi trece la subiect. PC-ul se misca foarte greu dupa instalarea windows 7, am facut ceva gresit? nu prea le am cu windows 7.am instalat si inainte din greseala vers. pe 32 de biti. Ce as putea face pentru ca se blocheaza peste tot Procesor: intel pentium d 3 ghz~ 3 ghz ram:4 gb placa video : ati hd 4650

Răspuns Câştigător
| Elsenior a răspuns:

Salut adi, pai normal nu ar trebui sa aiba nimic la configuratia pe care o ai, dar poate ca este windows-ul de vina, nu a fost complet sau cine stie, incearca sa folosesti alt windows ( de preferabil un sp2 / sp3 / vista ) cel mai de incredere ti-l recomand pe sp2 si daca si atunci se misca in halul asta atunci mergi cu el la "doctor " pentru ca e posibil sa fie din el ceva happy dar de obicei windows-ul 7 nu este stabil si nu este facut pentru toate calculatoarele, de exemplu daca tu esti pe sistem 86x ( 32x ) nu prea merge bine windows 7 pentru ca el a fost conceput in principiu pentru 64x... o seara placuta si sper ca ti-am fost de ajutor
P.S. sp2 sa fie de acelasi tip cu sistemul 32x(86x) sau 64x pentru ca altfel nu il primeste.