| TheGrooveStreet a întrebat:

Am reinstalat windowsul iar pc-ul merge greu..., dezarhiveaza greu, cand joc un joc merge in frame-uri, Mess-ul se blocheaza(inainte nu facea asa). Va rog sa imi spuneti cum sa il fac sa fie din nou ca inainte(precizez ca am reinstalat doar partitia C. Credeti ca am un virus in partitia D care imi face asta? va rog ajutati`ma!

5 răspunsuri:
| sshhhhhttttt a răspuns:

1.Instaleaza un windows curat. nu last xp, windows black edition. pur si simplu original.
2.Salveaza tot ce iti trebuie de pe pc
3.Formateaza tot hdd'ul cand pui windowsul
4.Instaleaza'ti ultimele versiuni de drivere / directx
5. eventual iti poti face un backup la windows cu acronis.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-ti faci un backup la tot PC-ul, adica copi tot ce ai pe Cd si Dvd, iar apoi instalezi un Windows XP SP3winking

| zinsi a răspuns:

Daca copiezi ce ai pe D, E etc.adica pe partitiile pe care nu ai bagait windowsul si ai zis ca s-ar putea sa au virusi.at ai mare grija ca s-ar putea sa copiezi si virusu.si at se duce totul
incearca sa instalezi un antivirus bun AVG il recomand si cauta sa vezi daca ti-l gasesti.app sa-ti updatezi programu`

| AnDrEy_7649 a răspuns:

S-ar putea sa ai multe erori si virusi.Incearca sa iti iei un antivirus bun, sa ii dai o devirusare si o curatere de erori(Ccleaner) si o defragmentare. Daca nu merge si asa dati update al windows.Bafta!

| OnIonut a răspuns:

Pai ce windows ai reinstalat, ce antivirus ai, cati Rami ai? Detali...