| DaRkMist69 a întrebat:

Am router wifi de la romtelecom si nu stiu de ce imi merge foarte greu netul, am reinstalat windows-ul de 2 ori si am formatat amandoua partitiile... dar imi merge tot asa.ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Ai parola la router, daca nu ai parola s-ar putea ca cineva sa se conecteze la rutarul tau si de aia iti merge prostwinking

| Lexon a răspuns:

De obicei ajuta :
Un reset la router,
Parolarea acestuia pentru a fi ferit de intrusi,
Si nu in ultimul rand apelarea serviciului deranjamente care la Romtelecom este cel mai bun din Romania.
14 mbps nu mi se pare putin, dar depinde de cat ai tu conexiunea si pe ce tehnologie.

| oanaX a răspuns:

Poate este slaba viteza routerului sau a internetului sau poate semnalul nu este destul de bun. poti vorbi cu cei de la firma romtelecom si iti vor spune ei care e adevarata problema, poarte routerul este stricat si ti-l vor schimba, apropo incearca sa il conectezi la alt pc savezi daca merge tot asa de greu happy

| DaRkMist69 explică:

Am download 14mbps...dar o sa il conn la alt PC...