| MUSEL a întrebat:

Am router wireless, i-am facut configuratia, l-am folosit un timp, a mers totu' bine dar momentan nu mai merge.Routerul emite semnal full, internetu ajunge pana in el sigur, beculetele :-power e evident aprins,-status aprins intermitent,-wan si wlan aprinse.Nici descktopul nici laptopul pe care le folosesc nu au suferit schimbari.Cum pot rezolva problema?

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Ai cumva vreun semnul exclamarii ("!") pe liniutele de semnal de la Wireless?

| MUSEL explică (pentru JustCosmin):

Da,semnal full dar totodata no internet acces.ai vreo idee?

Răspuns utilizator avertizat
| MUSEL explică:

Am impresia ca e ceva din configuratie, alte idei?

| JustCosmin a răspuns (pentru MUSEL):

Daca netul merge pe cablu,atunci este de la setarile de conexiune de pe laptop. Dupa ce resetez routerul wireless,intri in Control Panel>Device Manager>Network Adapter si selectezi placa de retea wireless. Dai click dreapta pe ea si dai disable,dupa care dai Enable. Poti incerca si un update sau o reinstalare de driver pentru placa de retea wireless.
Totusi, verifica mai intai daca ai net pe cablu, fara sa folosesti routerul.