| Gamesoflegend a întrebat:

Am descarcat Windows Vista pe 32 de biti. Am Windows XP si vreau sa mi-l schimb cu Vista pentru ca este mai profesional. Daca am descarcat licenta, il instalez pana la capat fara CD-uri mi se intampla ceva la PC? Va rog sa argumentati. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| linux996 a răspuns:

Iei frumos imagine ISO o arzi pe un DVD il faci bootabil, daca nu stii cum intri pe videotutorial.ro si scrii in casuta de cautare din dreapta cum se face un dvd bootabil cu windows dai enter si vei gasi. Dupa care incepi a instala ai si tutorial despre instalare windows vista te sfauti cu caldura sa te uiti la el ca sa stii cum sta treaba.Stima!
http://www.videotutorial.ro/? p=2144 cum se instaleaza si optimizeaza windows vista
http://www. videotutorial.ro/? p=333 cum faci un DVD bootabil cu windows

4 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Tot iti trebuie Cd-ul pentru instalare mai ales ca schimbi windowsul.

| nutepriveste21 a răspuns:

Cred ca omul se descurca si singur dar a vrut sa se exteriorizeze. Asa mai invata si altii!

| andrey23 a răspuns:

Ce e mai profesional la vista? esti utilizator avansat de zici ca e mai profesional? atunci trebuia sa te fi descurcat singur cu o banalitate ca asta. "Vista cere multe resurse!" nu ai cum sa instalezi vista fara DVD, si din ce zici tu acolo ii faci un upgrade nu fresh install. o sa iasa un mare r***t

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poţi upgrada de la XP la Vista fără CD/DVD, dar e un proces lent! Descarci.ISO-ul după care-l încarci într-o unitate CD/DVD virtuală emulată de un program gen Nero ImageDrive, Daemon Tools, Alcohol, etc.
Recomandat este totuşi chiar şi de Microsoft să faci o instalare curată(clean install). Aşadar foloseşti DVD.