| AlexUy16 a întrebat:

Am si eu o intrebare am vazut windows 7 si mi-a expirat licenta si nu mai imi mergea mess-u si google chrom mergea decat internet explorer am zis sa bag sp3 si tot asa mergea o seara messu dupa iar nu mergea si am bagat din nou 7 si mi-a mers aseara iar acum tot nu merge stiti ce o avea? fundita

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Activeaza windows-ul cu un loader si apoi merge! Windows-ul neactivat ruleaza doar la 40% din capacitatea lui.
Bafta!

| DDCC a răspuns:

Descarca windows. loader de pe net si vezi daca iti merge. Sterge-ti update-urile din windows localizate in C:\Windows\ folderul SoftwareDistribution. Il stergi, mergi la service dupa aia(Start button si scrii services) si dai restart la Windows Update. Reinstaleaza-ti messul, chrome-ul si ce nu-ti mai merge. Daca e tot asa, vezi daca ai un punct de restaurare (system restore) dinainte sa-ti expire Windows-ul si foloseste-l. Poate ai probleme si cu netul sau cu ceva drivere (device doctor-free). Ia-ti si ccleaner, curata hardul de fisere nule si erori. Sper ca te-am ajutat.