| ioonutz a întrebat:

Am o intrebare, recent mi-am schimbat windosul di last xp in windows 7 si cand mi-am instalat google chrom pe windows 7 imi merge mai greu de cat imi mergea inainte cand calculatorul era plin. Stie cineva de ce?

11 răspunsuri:
| djgabisuciu a răspuns:

Ce config ai?
Windows 7 Aero papa multe resurse

| djgabisuciu a răspuns:

Daca vrei un Windows 7 care sa mearga bine incepi de la:
Dual Core
2 GB DDR2
HDD pe S-ATA
Grafica Dedicat (minim 128)

| derbedei a răspuns:

Salut din cauza procesorului slab sau a placi video slabe.

| ioonutz explică (pentru derbedei):

Dar pe las xp de ce merge foarte bine?

| derbedei a răspuns:

Pai windows 7 comsuma multe resurse ale calculatorului, si daca ai un pc mai slab nu merge
spune-mi te rog de cat ai procesorul
sa-ti spun ce windows sa folosesti.
Baga id meu in lista anyvyde@yahoo.com.

| derbedei a răspuns:

Poi ce are iti merge greu.
Mai exact spune-mi ce problema ai la el.

| derbedei a răspuns:

Poi ai putea sa-i bagi ubuntu, dar daca nu ai mai filost ubuntu te-asi sfatui sa folosesti windows sp3.

| derbedei a răspuns:

Astea doua sunt cele mai bune, din partea mea poti sa bagi orce sistem de operare vrei.
Apropo ubuntu este un sistem de operere facut de linux.
Daca vrei sa descarci vreun sistem de operare ai add la id anyvyde@yahoo.com

| derbedei a răspuns:

Daca crezi ca ubuntu este cea mai slaba distributie facuta de linux spune si tu care este cea mai buna.

| derbedei a răspuns:

Ubuntu e cunoscut ca fiind "linux pentru mase". Fedora e cunoscuta ca fiind "bleeding edge", adica tehnologiile noi apar prima data in Fedora si are software-ul mai la zi.

Fedora e un fel de test de incercare pentru software-ul care urmeaza sa fie integrat in redhat, pe cand ubuntu e produsul final.

Adica cele doua fredora+redhat fac cat ubuntu.

Ca difera filosofia din spatele lor, ca unele sunt pentru avansati si altele pentru incepatori, ca unele sunt optimizate pentru desktop și altele pentru servere, e alta treaba!

Diferentele tin de mofturi.

| stefanutzoprea a răspuns:

Hello pai tu ai procesor de XP si merge greu pentru ca Windows 7 are nevoie de un procesor mai eficient