| nimeni_2151 a întrebat:

de curand blocul meu a fost cablat de cei de la RDS, cine plateste curentul pe care il consuma echipamentele lor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momentul in care cei de la RDS s-au hotarat sa cableze blocul au luat o aprobare de la administrator si au semnat un contract pe n ani ( inainte era pe 5, acum nu mai stiu ) prin care RDS plateste lunar o cota administratiei de locatari o suma drept chirie pentru gazduirea echipamentelor si energia electrica.

4 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Dar echipamentele alea nu consuma foarte multbig grin. Chiar se simte deja la factura?hee hee

| costymaximus a răspuns:

Toti locatarii acelui bloc

| alex2009 a răspuns:

Consumul inregistrat de contorul de energie electrica se imparte la toti locatari blocului.

| BRG a răspuns:

Cred că cel mai bine ar fi să-l întrebi pe administratorul blocului, sau pe cei de la rds.