| R0b3r7o a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru. fundit@! cand aprind calculatorul m-i se deschide si imi apare jos in dreapta un dreptungi care scrie ask for genuine microsoft software si nu ma lasa sa pun poze pe desktop straight face ce sa fac?

9 răspunsuri:
| quintron a răspuns:

Ai windows care iti cere licenta! cauta-ma sa iti dau soft sa treci de chestia aia! id dan38paul

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Mai întâi dezactivaţi update-urile.
- Deschideţi : Windows Task Manager. ( asta se face cu tastele Ctrl-Alt-Delete simultan apăsate)
- Opriţi : wgatray. exe - process în Task Manager dacă există acolo cu click dreapta pe mouse şi îl dezactivaţi cu End Process Tree.
- Restart Windows XP in Safe Mode.
- Delete WgaTray. exe din C:\Windows\System32 - sau îl căutaţi cu ''search'' în C:\.
- Delete WgaTray. exe din C:\Windows\System32\dllcache - sau îl căutaţi cu ''search'' în C:\.
- În bara de jos procedaţi aşa : Start - Run - la Open scrieţi :RegEdit, şi daţi OK.
- Căutaţi : HKEY_LOCAL_MACHINE - SOFTWARE - Microsoft - Windows NT - CurrentVersion - Winlogon - Notify; aici este un folder cu numele :''WgaLogon'', îl ştergeţi complet. Apoi închideţi Registry Editor.
- Reboot Windows XP - faceţi restart de Windows

| Dizzydizz a răspuns:

Da da
trebuie sa instalezi din nou windowsu
happy\
cred ca a expirat licenta sau ai setat u ceva gresit acolo
oricum, formateaza pc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ati cumparat voi windows-ul nu instalati ninic de la :microsoft sau genuine instaleaza windwos-ul si nu da niciodata update

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ittrebuie reinstalat windowsu

| YoungSteve a răspuns:

Aja mi s-a intamplat si mie crying am instalat tampenia aia de genuine

| madalina97_7115 a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windosu.sadNu mai ai ce sa faci.

| NarcisSistul a răspuns:

Ar fi bine sa scoti tot ce ai de pret din el pe CD uri si sa il formatezi. si mie imi apare asa dar imi da voie sa pun poze.

| Adlianuka a răspuns:

Asa imi apare si mie nu stiu dc.cryingcryingvreau si eu un raspuns cryingplizz