| dannys a întrebat:

Iar am probleme cu pc.Acuma nu stiu ce mai are.Cand il deschid imi dispare imaginea de pe desktop si imi apare un mesaj"Ask for genuine Microsoft software"Ce are? Si ce ii fac?

Răspuns Câştigător
| Ciresikaaa a răspuns:

Ai un virus pe nume windows (pirat) si casa scapi de el downloadezi progamu asta "Remowe WGA" si gata, funda?

11 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Ai instalat o actualizare care e responsabila de asta. Cauta alt cd cu Windows. Cel de pe care ai instalat nu e destul de "puternic". Sau evita acel update. Uita-te cu atentie la ce update-uri se instaleaza.

Poti scapa temporar cu asta: http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml

| ronin33dan a răspuns:

Windowsul tau nu este crackuit, adica folosesti un windows fara licenta.Nu mai ai decat doua variante; 1.Cauta o licenta de windows(ceea ce cred ca este cam greu), 2.Reinstaleaza windowsul si foloseste alt windows!

| m5789932 a răspuns:

Ai 3 posibilitati:
1) cumperi licenta sau un windows cu licenta (vreo 3-4 milioane), dar nu cred ca vei face asta...
2) reinstalezi windows-ul cu un altul (iar o iei de la capat)
3) folosesti programul: Remove WGA si scapi de problema! (daca ai windows 7 se scapa foarte usor; daca ai windows xp, atunci nici nu se mai pune problema... ca se scapa in 2 timpi si trei miscari)
Daca cei de la Windows ar pune un pret ceva mai mic, l-as cumpara si eu, dar la ce pret are, maica, ma sperie numai cand dau din greseala cu ochii de un windows licentiat!

| frvtel a răspuns:

Poti numai sa iti instalezi din nou Windows-ul

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai un Winows furat, piratat. Cumpara-ti licenta de Windows si instaleaz-o.

| alexxx a răspuns:

Iti zice ca e o copie de windows(piratat)

| alexutu001 a răspuns:

Ai dat cumva update la windows? daca nu ai o versiune originala de windows si dai update cei de la Microsoft te atentioneaza ca nu e original si iti tot apare chestia cu genuine eu am reint windows-ul si am scapat de problemahappy

| Andreea50 a răspuns:

Prin asta iti cere sa validezi Windows-ul instalat la tine pe calculator. Cred ca trebuie sa introduci un serial valid pentru sistemul tau de operare. Daca ai unul il folosesti, daca nu, cred ca-l poti lasa asa. Ce se poate intampla? Mie una nu mi s-a permis actualizarea (updates) pana la validare. Si n-am validat, bineinteles, ca n-am avut serial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai danys fi atent:windowsul nu e original da? si de aia face asa, tocamai am avut windows 7 si imi zicea la fel si disparea imaginea de pe ecran. fa-i xp.sau 7 bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci downloadeaza windows 7 activasion si il instalezi si gata. e windowsul neoriginal

| sadgirl_9460 a răspuns:

Acel mesaj iti spune ca windowsul tau e piratat deci trebuie sa iti reinsalezi windowsul din pacatebig grin
bafta:*:*