| RrEe4 a întrebat:

Am si eu o mica problema.Am reinstalat windowsul pe un laptop si acum numai am local area connection.Am incercat sa ma conectez la internet dar nu merge. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Îţi trebuie driverul de internet.Adicvă driverul pentru placa de internet. în caz că n u l-ai instalat, instaleazăl-l şî va merge.De asemenea daca ai internet de la RDS atunci trebuie să reconfigurezi setările de internet din internet options; Dacă ai net de la UPC atuci va merge din prima.Succese.

4 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Iti trebuie driverul de placa baza. Daca spuneai si ce model este si serialul, te ajutam si te duceai pe site la producator si luai de acolo tot ce ai nevoi! Succes!

| RS4 a răspuns:

Daca ai instalat drivere-le cu care vine laptopul, in principal cel al placii de baza si/sau lan, ar trebui sa mearga automat! bafta!

| pepe a răspuns:

Trebuie să refaci manual conexiunea.

| alecs94 a răspuns:

E foarte usor te duci in control panel -network and internet-network and sharig center si acolo trebuie sa cauti set up a new connection asta la windows 7