| ViorelS a întrebat:

Am si eu o problema cand vreau sa instalez messenger-ul, imi apare o eroare in care scrie: "error launching installer" dc? crying fundita happy

Răspuns Câştigător
| Lukian_4924 a răspuns:

Daca ai XP:
-muta aplicatia intr-un alt folder sau daca ai aplicatia intr-un folder cu diacritice schimbai numele, iar daca tot mai apare eroarea sterge aplicatia si descarc-o iar intr-un folder nou(fara diacritice)
Testa pe XP

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Din folderul downloads unde probabil l-ai descarcat, sau in temporary files, ma rog nu stiu unde este exact, sa il copiii pe desktop. si dai install de pe desktop!

| zgomotoasa a răspuns:

Este posibilitatea ca site-ul de pe care ai descarcat mess-ul sa fie cu erori. Incearca sa-l descari direct de la Yahoo.

De asemenea verifica daca ai destul spatiu in P.C. Ar trebui sa mearga.
Bafta!

| vyrusake a răspuns:

Redenumeste folderul unde este descarcat sa fie fara diacritice si functioneaza testat pe xp, 7