| Aenoenienanonim a întrebat:

Am si eu o problema cu laptopu-l , l-am dus la un service , acum 2 zile , si acum , cand il aprind , fac linistit chestii pe el , stau pe mess , si dupa aprox. 10 min , imi apare chenarul alcela albastru cu "Prevend Damage" si se restarteaza...stie cineva care esti problema?

2 răspunsuri:
| apriores a răspuns:

Ar putea fi de la supra-incalzire. Daca simti ca se incinge, ai putea sa-ti iei un coolerpad pentru laptop in genul: http://www.emag.ro/standuri-coolere-notebook

P.S.
Ori poate au uitat cei de la service sa-ti alimenteze inapoi coolerul. Il auzi invartindu-se, mai incet sau mai tare in functie de temperatura? Daca nu-l auzi, e bine sa nu-l mai folosesti si sa-l duci inapoi la service.

| johny92 a răspuns:

Pai depinde ce scrie acolo, problema ar putea fi de la drivere. Placa video de exemplu. Am mai auzit ca si altii aveau problema asta si unii spuneau ca e de la wireless. Asa ca daca ai wireless si nu il folosesti dai disable si vezi daca merge pe urma sau reinstaleaza windows-ul.