| Cybertron a întrebat:

Am si eu o problema cu laptopul
am un Acer aspire 5755G
De vreo 2 zile imi face figuri, imi scade volumul la minim mereu.
il dau mai tare si pe 2 secunde se duce in jos la minim!
cand apas tasta - (minus ) numai cade pentru 10-20 secunde
apoi iar incepe sa se duca volumul in jos si ma enerveaza ca stau pe net si daca apas ctrl se micsoreaza si pagina web

deci mouse-ul e bun, cred ca e din laptop dar nu-mi dau seama ce ar fi
m-apoate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Curata tastatura.

| Admunssen a răspuns:

Una din posibilitati e sa fi ajuns un lichid sub tasta de volum minus. O alta posibilitate ar fi un soft care necesita functiile placii audio si care ruleaza in fundal. In Task Manager poti vedea asta, dar trebuie sa cunosti bine procesele.

| Cybertron explică (pentru Admunssen):

Nu cred ca e vreun lichid pentru ca nu scade mereu!
cand are le apucaturile lui
si cand apas tasta - (minus) sau tasta pag (cu sageata in jos) nu mai scade sonorul
dupa 2-3 minute iar continua
pana nu apas una din tastele alea doua nu m-a lasa
si faza este ca nu numai la sonor este problema, si cand intru pe pagini web, si apare problema cu sunetul se micsoreaza pagina foarte mult, dar daca apas tasta ctrl
ai vazut ca daca apesi tasta ctrl si dai din scrool la mouse i-n jos se micsoreaza magina si daca dai in sus se mareste-
asa se intampla, numai ca nu mai dau din roticica-!
s-e duce singur
nu stiu ce problema are dar ceva are

| Admunssen a răspuns (pentru Cybertron):

Da, e ciudat. Incearca cu o alta tastatura. Comenzile acestea se obtin doar cu tasta Ctrl.