| Andrei_Grecu_1996 a întrebat:

Am si eu o problema cu microfonul. Tocmai mi-am cumparat casti cu microfon si am o problema mare la ele. Daca nu pun Microphone Boost abia daca ma aud ceilalti pe skype. Daca pun Microphone Boost se aude un bazait foarte tare din partea mea. Folosesc Realthek HD Audio Manager si am incercat toate solutiile prin manager, dar nu am reusit sa il fac. Va rog sa ma ajutati. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| SoloPC a răspuns:

Intra in
Control panel Hardwere and Sound-Sound-Recording-Microphone-Levels si dai boost la +10.0 db
Si daca nu merge ori nu ai placa de sunet buna ori este microfonu de ***!

| Andrei_Grecu_1996 explică (pentru SoloPC):

Pai am spus mai sus ca daca pun Microphone boost se aude bazait...

| SoloPC a răspuns (pentru Andrei_Grecu_1996):

E ori din cauza la microfon ori de la plac de sunet!