| AlexxxRo a întrebat:

Am si eu o problema cu routerul. Am laptop care functioneaza pe baza semnalului wireless emis de router dar nu prind semnal mult din camera mea. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Asa prind semnal dar imi cade netul din 10 in 10 minute.

Răspuns Câştigător
| qwerty a răspuns:

Raza de actiune a routerului e prea mica si nu ajunge in camera ta. Nu poti face decat sa stai mai apropae de router sau sa iti cumperi un router cu raza mai mare de actiune.

1 răspuns:
| foxi a răspuns:

Posibil e slab routerul! semnalul scade din cauza armaturilor din betonul armat, din pereti!