| mariusinho998 a întrebat:

Am o problema in legatura cu wireless-ul.De cateva zile m-am mutat intr-o alta camera iar routerul meu este mai departe de calculator insa prinde semnal(e o distanta cam de 15-20 metri maxim insa are semnal bun). Problema este ca uneori imi pica netul iar cand merg sa ma uit la router totul pare in regula adica toate beculetele sunt aprinse(cele care trebuie sa fie). Sora mea care sta fix langa router cu un alt calculator spune ca nu are probleme cu netul si ca ei ii merge. Sunt momente cand imi merge si mie bine fara sa se deconecteze deloc insa sunt si momente cand nu merge mai mult de 2 minute iar cand merg sa vad routerul e totul ok. Care credeti ca e problema?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema este ca te-ai mutat intr-o alta camera. Din cauza aceasta, semnalele acelea incep sa nu mai ajunga SI LA TINE. De aceea, mai bine te-ai duce langa router, cum face si sora ta.