| dany19981998 a întrebat:

Am si eu o tableta si mi so stricat incarcatorul, are ceva daca o incarc cu incarcatorul de la s3? Adica se incalzeste tare si repede acumulatoru. E posibil sa se arda incarcatoru?

9 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

In principal nu ar avea nimic dar uite-te la acumulator cat are output daca are output cat are si la s3 este bine. Se incalzeste pentru ca tableta cere mai mult si incarcatorul nu e asa de puternic.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Dacă se potrivesc, nu este o problemă. Dar s-ar putea să se încarce mai greu ca de obicei, din cauza micilor diferențe de caracteristici.

| betty678 a răspuns:

Nu contează. Dacă se potrivește poți încărca cu încredere. Și eu fac la fel. Îmi încarc tableta cu încărcătorul de la telefon. :-)

| DianaDobritoiu a răspuns:

Nu are nimic.

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

Daca tableta e compatibila cu incarcatorul de la S3 nu e nici o problema. EU imi incarc Google Nexus7 cu incarcator de S3 si nu are nimic.

| Osyyy a răspuns:

E totusi riscant, mai bine cumpara de la un magazin specializat.

| dany19981998 explică:

Incarcatorul original are la output 5V---(ii o linie lunga si sub 3 minusuri) 2000mA
Si ala de s3 5.0V (la fel) 2.0 A

| hp8510p a răspuns (pentru dany19981998):

Nu are nimic.Dar incarcatorul ala pe care il ai tu de S3 nu este pentru S3.Unu de S3 are 1.0 A nu 2.0 A

| Mara_Chelemen_1999 a răspuns:

Pai, ce sa spun, lasa-l sa se incarce suta la suta de cateva ori apoi daca nu pateste nimic e in regula :*