| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un card microSD pe care am incercat sa il formatez, dar nu merge. Imi zice ca e posibil CA CArdul sa fie setat doar pe citire. Cum pot face sa il desetez, ca sa zic asa, astfel incat sa mearga formatarea?
Mersi anticipat.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ori faci rost de un adaptor sa il deblochezi, ori il formatezi cu ajutorul hdd low level format.
http://www.softpedia.com/......Tool.shtml
Instalezi frumos utilitarul si selectezi de acolo cardul, si ii dai o formatare.

Bft!

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Pai am adaptor si cand il bag in laptop imi apare doar sa il formatez, altceva nu merge sa fac. Ii dau formatare si imi zice ca "Windows nu a terminat formatarea", iar apoi imi zice ca e posibil ca al meu card sa fie setat doar pe citire. Ce pot face in aceste conditii?

| Dragos262 a răspuns:

Omoara-te