| alex055 a întrebat:

Am si eu un laptop cu win 7 si cand ma uit la filme se blocheaza imaginea, dar sonorul inca merge. Am incercat sa sterg din C, sa iau ultima versiune de Adobe flash, dar degeaba...

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde despre ce filme e vorba.
Daca e vorba de filme pe internet,nu trebuie neaparat sa-l reinstalezi, un update e suficient!
Daca te uiti la filme din pc, incearca ultima versiune de bs player.
Daca nu ai sfaturi de la savanti, reinstaleaza windows-ul, doar la ei a functionat laughing

| alex055 explică (pentru ROB3RT89):

Uptade-ul la ce?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru alex055):

Reciteste!

Bula
| Bula a răspuns:

Daca te uiti la filme de pe internet, e posibil sa ai intreruperi pe net.
Daca filmele sunt pe laptop, atunci poate fi problema de codec.

In ambele cazuri problema poate fi si de la supraincarcarea resurselor (procesor sau memoria RAM), ce le poti vizualiza grafic in Task Manager, sau chiar si din cauza temperaturii ridicate (lipsa de ventilatie suficienta in laptop).

| octav005 a răspuns:

Pai depinde si ce procesor ai. ce memorie ram ai. conexiune la net. etc

| Flaviu47 a răspuns:

Salut, încearcă să reinstalezi Windowsul deoarece am avut aceeași problemă și dacă problema persistă încearcă să schimbi versiunea Windowsului.
Eu am avut aceași problemă pe Windows 10 32-bit pe laptop și am instalat Windows 8.1 și nu am mai avut nici o problemă.

| alex055 explică (pentru Flaviu47):

Are win 7 ma gandeam sa bag 10, dar mna sa mai vad