| DV7 a întrebat:

Am si eu un telefon android Huawei U 8650 Sonic,iar verisorul meu a desenat de prea multe ori codul si imi zice " Prea multe incercari de desenare a modelului".Am internet pe cartela,dar trebuia sa il activez, iar ca sa bag numele de utilizator si parola imi trebuie net.Cum fac sa deblochez telefonul? Please, dau vot!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Power e cel de sus. uite http://www.hard-reset.com/huawei-u8650-sonic-hard-reset.html daca faci corect, o sa mearga.

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Inchizi telefonul
scoti cartela
bagi cartela in alt telefon
reincarci cu internet
pui cartela la loc
folosesti itnenretul

SI a doua varianta e sa dai hard reset, d ar pierzi tot ce aveai in el

| DV7 explică (pentru sltlp):

Pai are internet.Dar telefonul ca sa ii mearga netul trebuie sa dau la ceva din setari.Dar cum dau hard reset?

| sltlp a răspuns (pentru DV7):

Hard reset sterge tot ce aveai in el, numere, tot tot. Ca sa dai hard reset inchzi telefonul, si cum e inchis, tii apasat mai multe secudne in acelasi timp pe volum up si power.

| DV7 explică (pentru sltlp):

Pana mea nu merge.L-am inchis de tot si tot degeaba.Tu ai acelasi tel? A, si powerul e ala din care se deschide telefonul, se restarteaza si etc?

| Tiganuc_Rares_1998 a răspuns (pentru sltlp):

Cum dau hard restart la un galaxy ace?

| sltlp a răspuns (pentru Tiganuc_Rares_1998):

Volume up+home+power, apare un meniu asemanator ca la acest Huawei, dai tot asa, ca la Huawei(ma rog, depinde ce apare, alegi factory reset sau wipe data/cache parition etc.), astepti, reboot. gata

| sltlp a răspuns (pentru DV7):

Power e cel de sus. uite http://www.hard-reset.com/huawei-u8650-sonic-hard-reset.html daca faci corect, o sa mearga.

| GOtiCKAsasin a răspuns:

Si eu am si nu-i mai pun model sau cod niciodata

| anonim0599 a răspuns:

Hard reset înseamnă că trebuie să îţi resetezi telefonul.şi eu am păţit asta cu verisoaramea acum câteva zile am jurat că.nu mai pun cod la telefon în viaţa mea

| Valentin_Marco_1992 a răspuns:

Salut poti sa scrii numele de utilizator chiar si fara net ca si mie mi l-a blocat o colega si am dat "Ati uitat modelul", mi-am scris numele de utilizator si am bagat alt model