| Corinaa2013 a întrebat:

Am un aparat foto Lumix DMC-LS5 si de curand l-am avut intr-un buzunar, nu stiam ca e acolo si a cazut jos.Acum nu se deschide deloc, dar totusi nu a avut o lovitura atat de puternica. Aparatul nu raspunde la nici o comanda... pur si simplu nu mai merge NIMIC la el.Ce as putea face?(ceva ce pot incerca si acasa)

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi la acumulatori. Poate s-au miscat.Asta intr-un caz mai fericit. Daca tot nu merge iti recomand un service.

| ExiT90 a răspuns:

Nu ai ce sa-mi mai faci. E un compact de la Panasonic. Te poti duce la un service foto, dar iesi in pierdere grav. Nu ai ce sa-i faci pentru ca acolo sunt niste circuite integrate minuscule... E chestia ca daca s-a intrerup vreun circuit in timpul impactului care alimenteaza aparatul foto de la baterii nu mai ai ce sa-i faci... Sfatul meu: Cumpara-ti altul! Numai bine!